Grupė Seimo narių iš skirtingų frakcijų įregistravo Investicinės sąskaitos modelį siūlančias įstatymo pataisas.
„Lietuvos gyventojai sąskaitose bankuose laiko daugiau nei 22,6 mlrd. eurų. Tikimės, kad Investicinės sąskaitos modelis išjudins bent dalį šių santaupų ir įveiklins jas taip nešdamas naudą ir investuojantiems žmonėms, ir Lietuvos ekonomikai“, – feisbuke rašo finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisomis siūloma atsisakyti kitų dabar galiojančių lengvatų: susigrąžinant dalį įmokų į trečios pakopos pensijų fondus bei pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis. Šios lengvatos galiotų iki šių metų pabaigos pasirašytoms sutartims, bet ne ilgiau nei 10 metų.
„Manau, kad investavimo ir taupymo instrumentai turi konkuruoti savo teikiamos grąžos galimybėmis, o ne garantuoti šią grąžą dėl valstybės taikomų lengvatų. Tad investicinė sąskaita suteiks galimybę finansiniams instrumentams gauti lygias sąlygas, o žmogui rinktis jam priimtiniausią“, – teigė ministrė.
Įteisinus tokį modelį žmogus savo sąskaitą galės prašyti laikyti investicine ir kol jos lėšos bus reinvestuojamos jo investicinėse sąskaitose, tol ten uždirbtas pelnas nebūtų apmokestinamas. Jis vėl būtų apmokestinamas, jei pelnas būtų „išsiimtas“ asmeniniams poreikiams.
Investicinė sąskaita yra universalus ir paprastas būdas žmonėms investuoti į finansinius produktus. Jis būtų naudingas jei investicijos ne vienkartinės, o tęstinės, teigia finansų ministrė.
Šis pasiūlymas buvo Vyriausybės mokestinio paketo dalis, tačiau nerandant sutarimo dėl jo, pasak G. Skaistės, būtų galima sutarti dėl šios dalies.
Iniciatyvą parėmė Seimo nariai Mindaugas Lingė, Simonas Gentvilas, Gintautas Paluckas, Kęstutis Navickas, Algirdas Butkevičius ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
BNS nuotrauka
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.