Ikiteisminiame tyrime dėl pernykščių riaušių prie Seimo iš daugiau nei 100 įtariamųjų liko 88, trečiadienį pranešė prokuratūra.
„Manau, kad, taip“, – BNS atsakė tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Romualdas Betingis, paklaustas, ar tai gali būti galutinis skaičius įtariamųjų.
Šiuo metu tyrime baigiami reikšti galutiniai įtarimai, 14-kai asmenų įtarimai buvo panaikinti – tarp jų buvusiai Seimo nario Valdemaro Valkiūno padėjėjai Nendrei Černiauskienei, Kretingos gyventoja Vitoldai Račkovai.
Tyrimo pradžioje šios moterys buvo sulaikytos ir uždarytos į policijos areštinę.
„Pagrindo įtarimams pirminėje tyrimo stadijoje buvo“, – BNS sakė prokuroras.
Daugiausia įtarimų pareikšta dėl provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims.
Per tyrimą išnagrinėję ir įvertinę gautus išsamesnius duomenis, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantys Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai priėmė sprendimus daliai įtariamųjų nutraukti tyrimą nesurinkus pakankamai duomenų galutiniams įtarimams pagrįsti arba nustačius, kad nebuvo padaryta nusikalstama veika.
„Surinkti duomenys apie atskirų asmenų veiksmus perduoti vertinti policijai dėl galimybės taikyti jiems administracinę atsakomybę“, – rašoma prokuratūros pranešime.
Ikiteisminis tyrimas dėl riaušių, neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis bei neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais, yra tęsiamas.
Pareiškus galutinius įtarimus proceso dalyviai informuojami apie ikiteisminio tyrimo pabaigą bei teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.
Nukentėjusiais byloje pripažinti 27 asmenys, du iš jų Seimo nariai.
Iš viso yra devyni civiliniai ieškovai – tarp jų Viešojo saugumo tarnyba (VST), Vilniaus teritorinė ligonių kasa, „Sodra“, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis komisariatas ir kt. Iš viso iš kaltųjų jie bandys išreikalauti per 92,6 tūkst. eurų turtinės ir 24,5 tūkst. eurų neturtinės žalos.
Siekiant išieškoti žalą, įtariamųjų turtui taikomas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.
Riaušių bylą šiuo metu sudaro apie 100 tomų, tyrėjai apklausė per 300 liudytojų, išanalizavo daugybę vaizdinės medžiagos.
Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.
BNS nuotrauka
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.